Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


pátek 22. června 2012

Z konce červnového měsíce

Na začátek informace pro všechny, kteří netrpělivě vyhlíží zprávu o narození miminka - zatím je stále tam, kde je mu nejlépe:-) Cítím ale (a dost silně), že čas, který nám byl dopřán strávit spolu, se rychle blíží ke konci.

Ani jedno z našich dětí nevydrželo čekat do termínu porodu (zvlášt' Kubík měl naspěch), a tak pokud prožijeme v klidu domova ještě alepoň tento víkend, budu moc ráda. Poté již bude dět'átko z pohledu lékařů klinicky zralé a donošené, takže narození může přijít opravdu kdykoliv:-)
Zatím prožívám rozporuplné pocity - jsem velmi vděčná, že je dět'átko stále uvnitř, zároveň se těším, až bude mezi námi. Bude to velká úleva pro mě i pro Martina. Po všech těch peripetiích, kterými jsme museli v průběhu celého těhotenství projít, nás stále čeká ještě jeden "úkol"  - v pořádku porodit a modlit se, aby se dět'átko bezproblémově adaptovalo na život vně dělohy. S tím měla problémy jak Sárinka tak Kubík (o tom jsem již jednou psala). Dodnes nám nikdo neobjasnil, proč byla jejich poporodní adaptace tak náročná ... Neměli k tomu moc důvodů ...Sárinka se sice rodila těžce, Kubík zase mírně předčasně (36+6), ale oba byli velcí (přes 3,5kg), s AS 9 - 10 - 10 a první půlhodinu "fungovali" dobře. Pak nastal zlom.
Je možné, že šlo o první signál jejich organismu na chybějící, životně důležitý enzym. To je ovšem jen domněnka. Většina MPSIII dětí se rodí bez jakýchkoli problémů.... Věřím ale, že tentokrát bude všechno jinak a já si budu moci odnést své dítě již třetí den po porodu :-)

A co nového u Sárinky a Kubíčka? Z fotek vidíte, že jsou přistřiženi. Moc jim to sluší a mně odpadl každoranní boj s hřebínkem v ruce.

Kubík má (snad!) za sebou zhoršené spací období - zřejmě si zvykal na spaní v nové posteli. Nijak v ní neprotestoval, dobře usínal, ale extrémně brzy se budil (4.00 - 4.30) To dělával, ikdyž spal v postýlce, ale většinou znovu zabral a dospal se. Naštěstí jeho andělská povaha nepotřebovala v tomto nedospaném období žádná zvláštní opatření, jen jsme dopoledne nahlásili asistentce, at' jej na procházce moc dlouho netrápí a v 11.50 už byl nachystaný na odpolední spaní.

Se Sárinkou je to momentálně komplikovanější - ještě donedávna usínala večer se slepicemi  (mnohem dřív než Kubísek) a brzy ráno se budila (poměrně dobře odpočinutá), ale  najednou - prakticky ze dne na den  - má s usínáním problémy. V 19.00 už běhá v pyžamu, ale kdy se nám ji podaří uložit?...To je každý večer sázka do loterie. Naneštěstí vstává i za těchto okolností velmi časně. Každý den jí plánujeme přímo na míru. I asistentka dostává každé dopoledne čerstvé instrukce jak s ní pracovat - v kolik hodin a kolikrát s ní vyrazit ven, aby se v kočárku prospala apod. Jinak by s ní bylo k nevydržení - nezastaví se, pobíhá, padá a pláče.

Ovšem mimo toto naše věčné a typicky sanfilípovské téma (=spánek) se nic nemění - děti jsou zdravé a spokojené.

Jinak se Kubíkovi za poslední týdny neuvěřitelně zvedl apetit  (sní víc než Sárinka...často víc než já ...jo, jo pálení žáhy...) a  za dva měsíce povyrostl o dva centimetry. Nyní již měří 112cm:-) Stává se z něho opravdu velký kluk...No, já vím, ve srovnání se Sárinkou je to výška spíš průměrná (ta měla už v den svých čtvrtých narozenin 115cm:-), ale zdá se nám, že výškový rozdíl mezi nimi není již tak markantní. Dřív nám nikdo nechtěl věřit, že je od sebe dělí pouhých 22 měsíců. Sárinka vždy vypadala jako Kubíkova minimálně o čtyři roky starší sestra.

Prozatím se loučím a uvidíme, zda se ozvu ještě jako těhotná, nebo již jako pyšná máma malého novorozeňátka:-)

18 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Ahoj Moni,

další dny na tebe budu moc myslet. Přála bych Vám, aby vše proběhlo hladce a bez problémů. Pozdravujeme Sárinku i Kubíčka a posíláme pohlazení. Opatruj se.

Iva

Stanka řekl(a)...

Monika, držím palce!

Anonymní řekl(a)...

To je moc hezký článek a krásně se četl. Na miminko myslím, aby ještě chvilku zůstalo tam, kde je. Dětem to moc sluší, tím zastřihnutím hrozně vyrostly.
Efča

Anonymní řekl(a)...

Monco, preju ti porod bez problemu a zdrave a krasne miminko. Myslim na tebe a hlavne ti preju klidny a pekny zivot, nejen tobe ale cele tve rodine, Marcela.

Anonymní řekl(a)...

Ahoj rodinko, detem kratky sestrih moc slusi. Moc preji at se spanek zlepsi a Tobe Moni, at jde vse jak po masle a drobecek je zdravy a jste brzy oba v poradku doma :-)
Moc na Vas vsechny myslim a posilam pohlazeni. lucie

Jiruska řekl(a)...

Moniko, moc na vás všechny myslím... dětem kratší sestřih moc sluší, vypadají báječně! Přeji vám pokud možno bezbolestný porod zakončený tím největším zázrakem, který vůbec může být... a také přeji hodně sil do finále!

Wlcice řekl(a)...

Všechno dobré!! moc držím palce!!

Anonymní řekl(a)...

Milá Moni a všichni ostatní Zavadilovci,
moc na Vás všechny myslíme a držíme opravdu všechny palečky (a že jich společně máme hodně) aby vše dobře dopadlo. Těšíme se na zprávu o novém přírůstku do rodiny a drobečkovi přejeme klidnou cestu na svět mezi nás. Moni, ty se drž, ať je vše rychlé a pokud možno co nejvíc bez bolesti. Jsem s tebou. Marta

Martina řekl(a)...

Přeju Vám, aby se miminko ještě chvíli hřálo u mámy a až bude ten správný čas pro oba/obě, narodilo se v klidu a pohodě. A aby Vás moc nepotrápilo. Myslím na vás všechny. M.

Anonymní řekl(a)...

Milá Mony, já držím moc moc palce a těším se na fotky nového miminka, která má báječné rodiče a jeho start bude jistě ten nejlepší :))) Velké pohlazení dětem, obrovský obdiv tátovi a spoustu sil Tobě. Lena

Anonymní řekl(a)...

Ahoj Moni,
moc vám přeji, ať miminko ještě chvíli počká v bříšku, ať je porod co nejrychlejší a bez komplikací, ať je všechno v pořádku a já na vás budu myslet každý den, jako doposud. Jste úžasní, zasloužíte si s Martinem už jen všechno dobré. Pozdrav Martinovi.
Sárince a Kubíčkovi přeji, ať lépe spí a moc jim to s novým zástřihem sluší. Monika a Klárka a Milan a Filip

Monika Zavadilová řekl(a)...

Zdravím všechny! Děkuji za povzbuzení. Zatím se držíme pohromadě:-) Jen Kubík nám dělá trošku starosti - včera odpoledne téměř nespal, večer, v noci i dnes ráno sem tam poplakával, tak jsem mu zrušila asistenci a čekám, zda se na něm něco neprojeví.

Ilonka řekl(a)...

Moni, myslím na Tebe! Ať všechno dopadne na výbornou a zdravé miminko se už brzy raduje z nového světa! Drž se!!! Ilona

Andrea Benešová řekl(a)...

Držím všechny palce, moniko!

Anonymní řekl(a)...

Milí Zavadilovi, myslím na vás každý den a přeju, ať všechno proběhne v nejlepším pořádku!!! Markéta

Justynka a Lucka řekl(a)...

Moc,moc na Vás myslím rodinko,přeji co nejlepší porod a vše tak jak má být...moc ,moc držím palce a těším se na radostnou zprávičku že máte dalšího člena rodinky....Jsem moc ráda,že jsou děti zdravé a spokojené:-)

hana.kubikova řekl(a)...

I my přejeme vše dobré, budeme na vás myslet. Snad miminko přinese nové radosti a pohodu.
Anonym a Bartoloměj

Amelie řekl(a)...

Děti mají parádní sestřih.