Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


pátek 11. května 2012

Trampolína

Před dvěma týdny dostaly děti dárek od o.s. Život dětem za natáčení štábem TV Prima, které u nás proběhlo v prosinci minulého roku pro benefiční koncert Srdce pro děti.
Ten byl vysílán před vánočními svátky a výtěžek z koncertu a všech doprovodných akcí byl rozdělen mezi osm nemocí, které byly během koncertu představeny. Společnost pro MPS tak dostala téměř 1mil Kč.

Věděli jsme, že Sárinka bude hopsání na trampolíně milovat od první chvíle. Sice se na ní sama nedokáže postavit a udržet stabilitu, ale - dle slov naší rehabilitační lékařky - plní svůj účel již jen fakt, že v ní sedí (leží, klečí, dřepí) a druhá osoba ji rozhoupává. Je nucena zapojit nejrůznější svaly k tomu, aby dokázala  "vyrovnávat". A to je přesně ten důvod, proč jsme tampolínu jako dárek pro děti vybrali.
Kubíček byl první dny velmi rezervovaný a na trampolíně se mu nelíbilo (bál se), postupně si zvykl a oblíbil si ji. Jeho stabilita je ještě natolik dobrá, že se dokáže sám postavit a dokonce hopsat. Máme z něho radost.
Trampolínou, která má ochrannou sít' nejen proti pádům, ale i proti hmyzu, jsme získali další úžasný a bezpečný prostor k zabavení dětí. Stala se tak dalším prostředkem k prodloužení pobytu dětí venku.
 Spokojená Sárinka - na trampolíně si "čte", prohlíží knížky, někdy i svačí. A dokáže se na ní uklidnit daleko lépe než doma, kde stále pobíhá z místnosti do místnosti. ...Takže maximální spokojenost na straně dětí i nás, rodičů.


Občanskému sdružení Život dětem tak posíláme velké poděkování.

2 komentáře:

Jiruska řekl(a)...

Trampoška vypadá skvěle, moc vám to všem přeji... ať slouží k radosti i prospěchu vám všem.. děti jsou úžasné.

Anonymní řekl(a)...

Moni, mám radost,že trampolína udělala dětem radost, samozřejmě i vám, a že si pohyb na ní užíváte. Super a posíláme moc pozdravů z Broumova.
Monika