Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


středa 28. září 2011

Opět na toulkách

První polovinu jsme s Martinem prožili pracovně, v té druhé jsme chtěli být spolu, odpočívat a oslavit dnešní státní svátek taky trochu nicneděláním. Proč bychom nemohli zůstat s dětmi doma, povalovat se s nimi po zemi a po sedačce a sledovat třeba prasátko Pepu? V tyto hektické dny opravdu nemáme potřebu a ani energii k vyhledávání nějakých aktivit.
 Představa půldenního nicnedělání (tedy kromě nejnutnějšího postarání se o děti) je sice úžasná, ale vzhledem k  tomu, že Sárinka potřebuje neustálé podněty k tomu, aby se nenudila, je nereálná. Shodli jsme se na tom, že raději děti zase někam vyvezeme, než abychom museli snášet Sárinčino kňourání a neustálé stěžování. Takto prožité odpoledne by stejně nebylo odpočinkem.

 Navštívili jsme nedaleké městečko s krásně opraveným pivovarem, zámečkem a rybníkem.
 Poté, co jsme pobyli na zámku, sešli jsme do podzámčí, kde jsme na chvíli sledovali tenisový turnaj (cokoli na téma tenis Sárinka miluje:) a výjezd jsme zakončili procházkou u rybníka. Tam jeden bodrý rybář začal ukazovat Kubíčkovi své čerstvě ulovené kapříky:-) Chudák Kubík, neměl ani tak hrůzu z ryb, které mu před nosem mávaly ocasem, ale spíš z pána, který byl - na jeho (a vlastně i můj) vkus - extrémně družný. Raději jsme rychle opustili rybářovo "teritorium" - nechtělo se mi vysvětlovat pravý důvod toho, proč si Kubíček zakrývá rukou oči.
Na této fotce se mi Kubík moc líbí - hezky si vykračuje!

Naši snahu o zpestření dne nám Sárinka vrátila velmi ukázněným a klidným chováním - při jízdě v autě i na výletě.

3 komentáře:

AndyPan řekl(a)...

Tak to je dobře, že se vám odpoledne vydařilo..

Anonymní řekl(a)...

Ahoj Moni, to je fajn, ze jste vyletnicili ;-)
Kubicek jde jak general :-) to vyspulene brisko ;-)
Mam radost, ze jste hezky prozili den. Pohlazeni detem posila Lucie

Monika Zavadilová řekl(a)...

Ano, ano, vypoulená bříška mé děti mají - zvětšená játra a slezina dělají své:(