Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


neděle 25. září 2011

Neděle v sobotu

Obvykle se na krátké rodinné výlety vydáváme v neděli dopoledne. Včera nám bylo ale líto promrhat teplé odpoledne doma, a tak jsme zajeli na jedno z našich oblíbených míst. Poprvé jsme tento zámek navštívili letos brzy z jara a zalíbil se nám - jde o klidné a krásné místo s rozlehlým parkem.
Dnes, brzy brzičko ráno, jsme ocenili náš nápad uskutečnit výjezd v sobotu. Poté, co se dnešní noc Sárince opět nepovedla (5x vzhůru a vstávání v 4.30 s pláčem), bylo nad slunce jasné (hlavně Martinovi - byla to jeho noční směna), že zůstáváme doma.
Prohlídky vnitřních prostor jakéhokoli objektu jsou pro nás nerealizovatelné, a tak bereme zavděk informačním tabulím, které poskytují  nejzákladnější informace. Takže - stavba zámku trvala po dobu šesti let, od roku 1763 do roku 1769. Majitel z rodu Salmů vybral velmi moderní plány od italského architekta francouzského původu Isidora Amanda Marcela Canevaleho ve stylu rokokového klasicismu, který je "směskou" forem pozdního baroka a francouzského klasicismu.

Sárince se nejvíce zalíbil bronzový pán u hlavního vchodu. Radostně volala:"To je man, to je man:)" A tak jí Martin u "pána" zazpíval dětskou říkanku "Head, shoulders, knees..." ("Hlava, ramena...) s názorným ukazováním jednotlivých částí těla:-)) To se Sárince moooc líbilo:-) 
Doposud nemohu uvěřit, že se mi takto podařilo Sárinku zvěčnit. Není v doprovodu nikoho, neválí se po zemi, nešlape po trávníku, sedí sama na lavičce, nehýbe se, nenaklání se a nepadá. Zázrak.
 
No nemyslete si, bylo to jen na cca 6 vteřin:-) Ale jelikož jsem s dětmi v permanentní pohotovosti a mám fot'ák stále nastartovaný, abych mohla zachytit třeba právě takový (na dlouho dobu neopakovatelný) zážitek, fotka se podařila.  

Zámek patřil knížecí rodině Salmů až do roku 1945, kdy jim byl spolu s velkostatkem na základě Benešových dekretů zkonfiskován.


Kubíček: "No, konečně. Vždyt' jsem byl po celou dobu vzorný a nechtěl se ani hnout z kočárku, tak bych zasloužil nějakou zmaženou odměnu."

Máma: "No jo, už se nese."
A ještě procházka parkem,...
...trochu vynucené zamávání tatínkovi do objektivu,....

 
a jede se domů.

Všem přejeme pohodový vstup do dalšího krásného zářijového týdne!
(A klidnou noc - dnešní noční směna vychází na mne:-)

4 komentáře:

AndyPan řekl(a)...

tak přeju,a´t je klidná...

Anonymní řekl(a)...

Krásné podzimní fotky nádherného místa....Sárinku chválím za pózování...
Ještě hodně takových hezkých podzimních dnů vám všem.A hlavně těch klidných nocí.
Magda

Anonymní řekl(a)...

Krasne fotky :-) mas talent Moni :-)
Mam radost, ze jste prozili hezky den.At je takovych cela hromada!!
Pohlazeni detem od Lucie

Blogger řekl(a)...

Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

Připojte se k úspěchu Spojte se s více než 4,000,000 obchodníků a investorů ze 170 zemí

Otevřené obchody na eToro - 227,651,647