Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


pondělí 11. července 2011

Také o tom, jak jsme se okoupali

Slunečnou sobotu vystřídala neméně krásná neděle a my jsme hned ráno ukuli plán, jak si ji užít. S dvěma Sanfilippo dětmi, které jsou nejraději doma a zvlášt' pak se Sárinkou, která v noci opět tak špatně spává, že zívá hodinu poté, co vstane, se vhodných aktivit příliš nenabízí. Přesto jsme využili  "výhody" brzkého vstávání našich dětí a rozhodli se pro dopolední projížd'ku na kole. V 8.45, ještě za ranního chládku, kdy jsme již měli nachystaný nedělní oběd, batůžek se svačinami, vozík s koly a kočárkem pro Sárinku, jsme vyrazili. Destinace byla již dávno vybraná (viz. zde).
 

Řeka Svitava s lesy kolem nabízela stín a klid. Ten zpočátku rušila Sárinka, která si stěžovala, že musela sedět v autě celých pět minut a že je unavená, ale po 15ti minutách jízdy ve svém kočáře usnula a nám se ulevilo, že výlet nebude muset být předčasně ukončen.
Princezna a její kočí:)
Čas na první zastávku a občerstvení.

Sárinka se vzbudila v pravou chvíli - jídlo na obzoru:)
Projížd'ka se vydařila ke spokojenosti nás všech a po dvou hodinách jsme se mohli vrátit domů na oběd :)
O fiasku naší snahy zprostředkovat dětem radost z letních vodních radovánek ve větším bazéně  jsem psala v minulém příspěvku. Odpoledne jsem tedy dětem připravila menší koupáníčko, do něhož jsme děti nalákali zmrzlinou. Sárince se v bazénku líbilo, Kubíček - po dojedení zmrzliny- začal protestovat, ale ve vodě zůstal.

Poté, co si děti zvykly na vodu, vzala jsem je do velkého bazénu, aby si trošku zaplavaly, resp. zakopaly nožkama a proháhly svaly. To už se jim líbilo o poznání méně. Neměly pod sebou "pevnou" půdu a nadnášení vodou se trochu bály. Především Kubík hlučně protestoval. Neplakal, ale "íhal" tak hlučně, že jsem po dvou minutách opět posadila do brouzdaliště.
"Maminko, to jsi měla zase nápad!"

Každopádně musím napsat, že to byla moc hezká neděle. Tak povedenou už jsme dlouho neměli.

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Ahoj Moni,
mam velikou radost, ze se Vam povedla nedele.
Preji,at je takovych dnu vice.
Myslim na Vas, Lucie

Andrea řekl(a)...

Justynka a Lucka řekl(a)...

Ahojky,tak jsem moc ráda,že se Vám neděle tak hezky vydařila,super mám radost a fotky jsou opravdu moc hezké a pohodové,super je ten kočárek za kolo pro Sárinku,to vůbec nevím,že existuje:-)To je vážně jak by jela v kočáře,princezna Sárinka:-)Ze srdce přeji ať jsou takové pohodové a vydařené všechny dny☼☼☼

AndyPan řekl(a)...

Taky mám Radosta,že se vám vydařilo...

Amelie řekl(a)...

Krásné fotky a prima den.

Anonymní řekl(a)...

Přeji, ať prožijete takovýchto dnů co nejvíce ... moc hezky se mi vyprávění o neděli četlo :-). Monika

Anonymní řekl(a)...

Jinak teda sleduji a zodpovědně nás pár hlasuje...na vivint.projektu a teda MPS druhá příčka jen s rozdílem 3tisíc hlasů...

Monika Zavadilová řekl(a)...

Děkuji za zodpovědné hlasování Vám i Vašim přátelům. Vivint podpoří celkem pět projektů. Vždycky tu charitu,která dostala ve svém regionu nejvíc hlasů. Sanfilippo team je v celkovém pořadí sice druhý, ale z eastern charit si udržuje první příčku:-))