Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


čtvrtek 30. června 2011

Autosedačky Lars a kočárky Lisy

Tento týden dostaly děti dva krásné a praktické "dárečky", na které jsme již dlouho čekali - speciální autosedačku Lars a zdravotní kočárek Lisu od firmy OttoBock.

Fotky přiložím, až budeme mít opravený notebook.

Autosedačky i kočárky zajistí dětem optimální polohu sedu, jsou sklopné, individuálně nastavitelné, dá se k nim dokoupit spousta nejrůznějšího příslušenství podle toho, jak se bude vyvíjet jejich zdravotní stav, dá se s nimi snadno manipulovat. U autosedaček jsem navíc nadšená z výklopného mechanismu,  pomocí něhož se sedadlo otočí ke dveřím a současně se vysune dopředu. Tak je možné děti pohodlně posadit do auta a opět je vytáhnout, aniž bychom se museli zaklínit mezi autosedačku a přední sedadlo.

Zaměstnanci OttoBocku upravili  sedačky i kočárky přesně dětem na míru - šířku a hloubku sedu, výšku opěrky zad, správnou polohu pětibodobých pásů apod. Jízdu v nových kočárcích mají děti již za sebou a zdá se, že jim kočárky vyhovují. U Sárinčina kočáru se objevila malá chybička ( přidržovací třmínek nebyl prošit), takže tento nedostatek přijede technik příští týden napravit. Každopádně Kubíček si v novém kočárku  hoví již přímo královsky. Pro Sárinku zatím používáme její 1,5 rok starou Kimba Crossku, která se od příštího týdne změní na polohovací sedací zařízení Kimba, které již nutně potřebuje.

Cesta k pořízení sedaček byla spíš otázkou št'astné souhry náhod, za niž jsme nesmírně vděčni, protože bez ní bychom je dětem pořídit nemohli. Přebytečných téměř 119 tis Kč bychom v našem rodiném rozpočtu opravdu nenašli. Velké poděkování tedy patří paní Lucii D., která mě s projektem Čtení pomáhá seznámila a pomoc nabídla, panu Martinu Romanovi (ČEZ), jenž celý projekt financuje a nadaci Člověk člověku, která naši žádost zaštítila a vypracovala kupní smlouvy.

Na pořízení kočárků jsem pracovala již od podzimu a o některých peripetiích s vyřizováním jsem psala již dříve. Doplatek, který vznikl (cca 39 tis Kč), budeme hradit postupně. ( Nadace, kterou jsem požádala o část úhrady, se ještě neozvala s vyjádřením, zda bude/nebude ochotná se z části podílet uhrazení doplatku.) Každopádně již nyní posílám tisíceré díky Katce B., jejím přátelům (paní Janě, paní Olze, paní Marcele a panu Valentýnovi) a v neposlední řadě mým přátelům (Irči a její mamince, Pavle, Lidce) za příspěvek na kočárky. Nesmírně si vážíme Vaší ochoty pomoci a ulehčit nám a hlavně pak Sárince a Kubískovi  život s mukopolysacharidózou.

Všem ještě jednou - Děkujeme mnohokrát !!!

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Ahoj rodinko,
to jsou skvele zpravy :-)
Mam radost, ze uz deti maji pohodlne sezenicko a Vy mensi drinu s usazovanim zlaticek do auta.
Velke diky vsem hodnym lidem.
Myslim na Vas, Lucie

Anonymní řekl(a)...

Ahoj Moni, mam radost, ze hodni lide existuji a pomahaji vam. Moc na vas myslim. Monika

AndyPan řekl(a)...

TAK TO MÁM RADOST, ŽE TO TAKHLE VYŠLO!