Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


čtvrtek 5. května 2011

Jarní sestřih

Která máma by nechtěla mít doma princeznu, které by česala vlásky do culíčků, pletla copánky a připínala sponečky? Obě děti byly od malička vlasaté. Už když se narodily, měly tolik vlásků, že jsem přesně nevěděla co s nimi :)  Poslední velké stříhání Sárinka absolvovala ve třech letech, od té doby jsme jí vlasy nechali růst. Nedávno mi ale došla trpělivost s každoranním martyriem česání vlásků. Sárinka utíká a ječí, jen co mě uvidí s hřebínkem v ruce. Při česání si lehá na zem a v takové poloze se pak dlouhé vlásky opravdu těžko upravují.

Kubíček byl stříhaný jen jednou - minulý rok v březnu. Takže nyní už spíše připomínal malého prince, andílka či slunce. Takto jsme mu i říkali.

Dnes ráno jsem naložila děti do auta a rozjela se s nimi ke tchýni. Objednala nás k šikovné, mladičké kadeřnici, která je obeznámena s nemocí dětí, takže byla srozuměna s faktem, že děti budou při stříhání jak pytel blech (v tom lepším případě). Sárinčino stříhání proběhlo sice ve stoje, ale bylo rychlé, Kubíčkovo v sedě, ve stoje, za pochodu, s lízátkem  (a tím pádem i vlasy) v puse, ale bez křiku.

Tak tady jsou hlavičky dětí nachystané na letní teploty:

 Před.
 Po.
 2x po.

Na závěr jeden dodatek k příspěvku uveřejněném před dvěma dny týkající se Sárinčina brzkého vstávání. Včera jsme jeli s dětmi na rehabilitaci - vyjížděli jsme 7.20. Dnes jsem s dětmi odjížděla za babičkou v 9.00. Pokaždé Sárinka v autě okamžitě usnula. Ani nechci pomýšlet na to, s jakou únavou neustále bojuje, když je schopná již v 7.20 znovu usnout. Normálně se v tuto dobu její vrstevníci chystají do školky, kde řádí minimálně do odpoledního odpočinku.

7 komentářů:

Sam řekl(a)...

Tedáááá, těm to sluší - Kubík vysloveně prokoukl :-)

Amelie řekl(a)...

Náádherné nové účesy!

Anonymní řekl(a)...

No to je bomba ..... !!!!!
Supeeeer !!!!
Slusive, lehke, prakticke
anonymni Helca

Anonymní řekl(a)...

To jsou tak krasne deti.....ani se nechce verit ..cloveku je z toho smutno

AndyPan řekl(a)...

Moc jim to sluší...

Anonymní řekl(a)...

Ahoj, ty jo, Kubík pěkně prokoukl! Je z něj pořádný klučík! A naše princezna, ta bude krásná, i kdyby byla střižena na krátko! Hezký den!Eva

Tuška řekl(a)...

Sestřihy krásně vyletněné! Dětem to moc sluší oběma, ale jak už zde bylo řečeno, u Kubíka jde o větší změnu, tudíž překvápko!!! Super!
My taky máme jednu šikovnou paní holičku, která se nebojí stříhnout, ale ví, že s Ninou to nejde lehce :o) Jinak by měa asi vlasy až do pasu a na nich dredy!