Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


pondělí 16. května 2011

Dárek k MPS dni

 Včera jsme si připomínali, že na světě žije několik tisíc dětí nemocných  některým z typů mukopolysacharidózy. Nikde jsem doposud nenašla celkové množství, ani odhadované, vím jen, že III. typem (Sanfilippo syndromem) trpí na světě cca 3 tisíce dětí. V ČR asi 11.


 
K MPS dni dostala Sárinka s Kubíčkem dárek od všech malých (i těch větších) čtenářů z celé země. Včera večer byla ukončena sbírka v projektu Čtení pomáhá. Všem dětem a mladým lidem, kteří přečetli knížku a poslali hlas, děkujeme mnohokrát. Poděkování patří i jejich rodičům a učitelům, kteří děti ke čtení motivují a nabízí jim tak možnost radovat se z pomoci druhým.

Až budou autosedačky dětem zakoupeny, určitě Vám  je vyfotíme.

Všem čtenářům posílá Sárinka tento děkovný úsměv.

6 komentářů:

AndyPan řekl(a)...

To je parádní, že to vyšlo.

Amelie řekl(a)...

Parááda. A kráásné úsměvy.

Tuška řekl(a)...

Hurááá!

Petra řekl(a)...

Milá Moniko, dlouho sleduji Váš příběh, i proto, že bydlíte kousek od Brna a na výlety chodíte na stejná místa, která jsme s kočárky dobývali i my. Díky Vám jsem objevila i Čtení pomáhá, naši kluci četli a vyplňovali a střádali a potom velkou část poslali na konto Sárinky a Kubíčka. Nahlédli taky do života Vašich dětí a měli příležitost si uvědomit, že se sami mají moc dobře. Takže my vlastně děkujeme Vám, že otevíráte dveře a zvete nás s důvěrou dovnitř. Moje děti toho zase vědí o světě o kousek víc. Douška na závěr: i náš autistický syn si vybral účet S+K, když získal kredit za medvídka Pú :)

Anonymní řekl(a)...

Sleduji již nějaký čas Váš příběh a jedinné co k tomu mohu říct je,že tak spokojené úsměvy mohou mít pouze šťastné a milované.Je to zásluhou jejich milujících rodičů.Chybí mi slova...
Aneta

Monika Zavadilová řekl(a)...

Milá Petro a Aneto, celého srdce Vám děkuji za napsání.

Petro, zpráva o tom,jak si Váš autistický syn vybral Sárinku a Kubíčka v projektu Čtení pomáhá, mně vehnal slzy do očí. Posílám pohlazení. Kubíček mu dnes vyrobil poděkování. Vyfotila jsem jej pro Vás, ale kvůli mé nesnesitelné bolesti zad (beder) ho dnes už nemám sílu uveřejnit. Snad bude zítra líp.

Aneto, všechno nejlepší k Vašemu dnešnímu svátku. Doufám, že jste si ho hezky oslavila.

Oběma - budu ráda, když nám zachováte přízeň i nadále.