Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


čtvrtek 9. prosince 2010

Za teplem

Tento týden jsme dvakrát ujížděli pryč před zimou. V naší vesničce probíhala nějaká plánovaná akce (údržba, nebo oprava elektrické sítě), ke které bylo pochopitelně potřeba zastavit elektrický proud. Dost dobře nechápu, jak jim mohlo "projít" nechat celou vesnici bez proudu celých osm hodin (od 8:00 do 16:00) v prosinci, kdy mrzne a jsou ty nejkratší dny v roce....Ne každý je v tuto dobu v zaměstnání, nebo ve škole... Nicméně pro nás to byla vítaná změna a důvod odjet k babičce, která nám poskytla přechodné útočiště. Děti ji mají moc rády, už před dveřmi poskakují radostí.  A pro mne tyto dvě cesty znamenaly nečekaný odpočinek a vytržení ze strereotypu. A jako bonus navíc - měla jsem pokaždé možnost nechat odplavat své starosti v bazéně a zalenošit si v bublinkách vířivé vany. Úžasné:)

 S bratránkem. Nedá se říct, že by si spolu pohráli, na to Kubíka moc neužije:(, ale na Krtečka se chvíli spolu dívali.

 
 Sárinka měla radost z babiččina labradora. Stále volala její  jméno, ale hladila ji, jen když jsme jí pomohly a  vedly ruku. Kubíčkovi se nejvíc líbil Tařin ocas:)

******
Při dnešním večerním koupání jsme malovali - na obkladačky, na vanu a vůbec všude, kde to šlo. Asistenka Jana nechala pro děti objednat (prostřednictvím střediska Eliada) kulaté pastelky. Jedněmi malujeme na papír, ty druhé jsou "do vlhka". Kubíček si našich malůvek nevšímal (konvička a kyblík jsou lepší zábavou:), ale Sárinka byla nadšená! Děkujeme.


 ******
 Ještě jednu radostnou chvíli jsme dnes večer zažili - Kubíček večeřel v kuchyni a uslyšel, jak Martin hraje Sárince na kytaru jejich oblíbenou písničku "Wine The Bobbin Up". S radostí se na mě podíval a začal dělat přesně to, co se v písničce zpívá - Wine..up - rukama dělal moty, moty,
                                                  - ... pull, pull, clap, clap, clap - 3x zatleskal
                                                  - ...point to the window, point to the door - zapíchl prstík do prostoru, sice neukázal okno a dveře, ale i tak nám udělal strašnou radost. Je to náš hodný chlapeček.

Hezký den.

2 komentáře:

Amelie řekl(a)...

Je fajn, že jste si užili prima den. Kubíček je šikula!

Anonymní řekl(a)...

Moc na vás myslín. všechny vaše bolesti mrzí i mne, proto mám velkou radost z každé pozitivní zprávy o vašich dětech.
Magda