Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


sobota 25. prosince 2010

Vánoční dny

Doufám, že jste prožili krásný Štědrý večer s někým, koho máte rádi. Náš Štědrý den proběhl klidně a velmi tradičně.Odpoledne jsme s dětmi vyjeli do blízkého, známého poutního místa, aby se podívali na jesličky. Časově jsme si náš příjezd naplánovali na konec dětské mše s předpokladem, že se bude kostel postupně vyprazdňovat. Mýlili jsme se. Davy lidí proudily dovnitř i ven. To se dětem příliš nelíbilo, navíc Sárinka se bojí prostor s vysokými stropy, a tak jsme je vzali do náruče a Sárince stále připomínali, že uvidí Ježíška, který k nám večer přijde s dárečky. Zabralo to, a dokonce jsme v kostele vydrželi pár minut. Mohli jsme na malý papírek napsat Ježíškovi vzkaz - poděkování, nebo přání - hodit jej do krabičky, kterou v neděli odnesou děti při mši svaté na oltář. Napsala jsem jedno poděkování i jedno přání. Tak Tě, Ježíšku, snažně prosím, nezapomeň si naše vzkazy přečíst.

Večeře měla - již tradičně - dvě fáze. Nejdřív jsme nakrmili děti, poté se pustili do ryby i my. A pak už přišla řada na dárečky. Kubíček vešel do obýváku, dárků si ani nevšiml, dokonce ani rozzářené prskavky na stromečku jej nevyburcovaly z kňourání - chtěl pokračovat v mlsání. (Abych získala pár minut na přinesení dárků a zapánení prskavek, dovolila jsem, aby jim Martin v kuchyni nabídl perníčky. Byla to jediná možnost, jak je oba udržet na jednom místě.) Sárinka měla radost a pustila se do rozbalování.
 Největším hitem byly omalovánky a batůžek s motivy disneyových princezen.
 Jakmile jí Martin oznámil, že dostala nový "backpack", začala se smát a nemohla přestat. Stále opakovala "backpack, backpack" a smála se tak, že se svalila na zem:)
 Kubíčka vytrhlo z jeho absolutního nezájmu o dárky až DVD "Žížaláci" (Katko, díky.) Okamžitě si vynutil, abych mu jej pustila. Ostatní dárky si rozbalil jen tak z nutnosti.
Jakýkoli dárek s princeznovským motivem u Sárinky vyhrává.

Poté, co se mi podařilo takto Sárinku vyfotit, zalitovala jsem, že jsem Ježíška nepoprosila o zázrak. Nemá snad tak překrásné dítě nárok na delší život, než jaký je mu vyměřen Sanfilipo syndomem?

Boží hod jsme strávili u babičky Hanky. V hodování a dárečkování se pokračovalo:)

 Aby těch princezen nebylo málo.....:)
"Dáreček sice patřil Kubíčkovi, ale když si ho nevšímá, tak si ho prohlédnu já."
Krátká chvíle zájmu o nový domíchávač.

Další sváteční den je před námi. Věřím, že bude stejně tak hezký, jako byl dnešní a včerejší.

4 komentáře:

Amelie řekl(a)...

Nádherné fotky. Sárinka se krásně usmívááá. Hezký zbytek vánočních dnů...

Dana řekl(a)...

Krásné, opravdu. Bětuška donedávna taky zájem nejevila, zlepšilo se to od jejích asi tří let...Sárinka se úžasně směje - ano, máme stejný zájem, cokoliv s princeznami (nejlépe těmi Disney :-))

Tuška řekl(a)...

Prožili jste krásné dny, my také ... jen dárky zatím Ninuščin zájem nevzbuzují. Přeji krásný zbytek roku :o)

AndyPan řekl(a)...

Krásné svátky, moniko..a samozřejmě každé dítě by mělo mít nárok na dlouhý aš´tastný život...není to fér od života..jenže tahle slova jsou ve vašem případě málo..na některé osudy slova vážně nestačí:-((