Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


úterý 30. listopadu 2010

Sníh

Děti jsou zdravé, venku je pohádkově, takže jim nic nebrání v tom, aby si dosyta užívaly zimních radovánek. Dopoledne trávíme na zahradě. Jednak z toho důvodu, že je tam můžeme vozit na sáních, a též je potřeba, aby se snažily hýbat a brodit sněhem. Hlavně pro Sárinku už to není snadné, kromě špatné stability jí v pohybu brání i vrstvy zimního oblečení. Je poměrně pracné ji motivovat k pohybu a nějaké aktivitě a přitom ji udržet v dobré náladě. Už samotné padání ji dost otravuje.
 
"Padá sníh, bílý sníh, pojedeme na sáních, pojedeme z kopce dolů, dědečkovi za stodolu."
(V tyto dny Sárinčina oblíbená písnička:)
Klasika. Kubíček odhňuje sníh odkudkoli, co je v jeho dosahu

I túje v předzahrádce je potřeba zbavit sněhu. Co kdyby se pod tíhou sněhu polámaly větvičky:)?
 Podvečerní procházky se nesou v jiném duchu. Na zahradě je tma, takže vyrážíme do ulic . Na to už jsou ovšem potřeba kočárky. Sníh je na silnicích uježděný a zledovatělý (připomínám, že bydlíme ve vesničce, kde dávají lišky dobrou noc:), takže nechceme riskovat zranění, nebo zlomeninu. Sárinka miluje rozsvícené stromečky a vánočně nazdobená okna, takže máme vytipované lokality, kam děti bereme. Kubíčka vždy necháváme proběhnout v místech, která nejsou tak kluzká.

 Vyrážíme.
Zamyšlená princezna.

Zdá se nám, že od chvíle, co napadal sníh, přešel Kubíček na nějaký zimní spánkový režim. Už druhý den spává odpoledne dvakrát tak déle než je u něj zvykem. Včera se vzbudil až těsně před pátou hodinou, po více než čtyřech hodinách spánku! Pravda, večer pak chodí spát opravdu pozdě, ale to v tuto chvíli tolerujeme, protože nám dělá společnost i Sárinka, takže alespoň jí nemusíme bránit v halekání a v  pohybu po celém domě z důvodu, že by mohla vzbudit spícího Kubíka. 

2 komentáře:

AndyPan řekl(a)...

Ty fotky jsou nádherné...jak z pohádky.

Amelie řekl(a)...

Krásné fotky. Je fajn, že se dětem venku líbí...a ten dlouhý spánek tiše závidím.. :-)