Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


středa 10. listopadu 2010

Postýlka pro větší děti

 Kdysi měl Martin trefný komentář k tomu, jak jsme vyřešili -  resp. byli nuceni vyřešit - problém s nedostatkem místností na spaní v domě. Dětem, které nemohou spát v jednom dětském pokoji, jelikož by se budily, jsme dali "k dispozici" oba pokoje. U nás byste tedy marně hledali ložnici. Dávno jsme rozmontovali  manželskou postel, která měla ostré dřevěné rohy a místo ní koupili nízké dloulůžko s polstrovaným rámem. To nyní tvoří "základ" Sárinčina pokoje. Martin - věčný optimista tenkrát pronesl: "No vidíš, každý pořád řeší nedostatek místností a my alespoň jednu nemusíme "vyplýtvat" na ložnici:)" 

Aby se jeden z nás vyspal alespoň obden, pravidelně se střídáme se spaním u Sárinky, která nás v noci potřebuje, abychom ji - pokud možno okamžitě - po probuzení ještě rozespalou opět uložili ke spánku. Stačí chvíle prodlení a už by se to nemuselo podařit. Kubíček spává od dvou let sám ve svém pokoji v postýlce. Občas se v noci vzbudí, povídá si s Bertíkem (panáček vyrobený z látkové pleny), ale nevyžaduje naši přítomnost a znovu sám usíná. I ráno vždy trpělivě čeká, až si pro něj přijdeme, takže často ani nevím, kdy vlastně vstával. To je něco, co jsme se Sárinkou nikdy nezažili. Pochopitelně si nesmírně přejeme, aby se u nás v tomto ohledu nic nezměnilo, my se mohli v noci věnovat "jen" Sárince a nerušeně spát každou druhou noc.

Zatím Kubíčkovi postýlka vyhovuje a nikdy se z ní nepokusil uniknout. Víme ale, že za rok, dva už bude prostor postýlky nedostatečný a je možné, že jak Kubíček poroste, povede se mu z ní vylézt. Pokud by začal spávat na posteli, je nad slunce jasné, že by po probuzení slezl a přišel za námi. (Tak to dělá po odpoledním spánku.) Pak už bychom opakovaně neukládali jen Sárinku, ale i ho. Ani nemluvím o tom, že by se mohl cestou za námi v rozespalosti někde zranit. Jednoduše - postýlka mu poskytuje jak bezpečí, tak kvalitní spánek nerušený zbytečnými  "výlety" za rodiči.

Téma pořízení jiné, větší, bezpečné postýlky u nás ještě není top aktuální, ale občas mě napadá, jak budeme tuto situaci řešit. Úplně náhodou jsem našla na blogu jiné Sanfilippo maminky, u níž tento problém již nastal, odkaz na společnost SleepSafeBeds, která se specializuje na výrobu velkých postýlek pro děti (a mladistvé), jež mají speciální potřeby. Podrobnější informace zde. Byla jsem nadšená. Žádné "klece", ale kus hezkého nábytku.

Víte-li náhodou o nějaké české firmě, která se specializuje na prodej podobných postýlek, nebo je sama vyrábí, budu ráda za kontakt. Nejde mi o lůžka polohovací, na ta máme čas ještě několik let, ale o nějakou velkou postýlku, která by dobře sloužila až do chvíle, kdy ji budeme muset vyměnit za lůžko zdravotní, polohovací. Napadá mě ještě jedna varianta - i šikovný stolář by dokázal něco podobného vyrobit, nemyslíte?

1 komentář:

Mikyna, Michal, Leontýnka, Karolínka řekl(a)...

Dobrý den, podívejte se na mimibazar a zadejte tam jména Vašich přilehlých měst a heslo POSTEL. Objeví se (nebo by alespoň mělo) pár kontaktů na místní truhláře. Pro většinu z nich nebude problém postýlku vyrobit. Já mám nadmíru dlouhého :-)) manžela, takže máme od truhláře postel vysokou metr a o ploše 230 x 230. Sehnat matrace a prostěradla byla vééélikánská legrace, ale vše se povedlo. :-) Myslím, že se povede i u Vás. :-) Hodně štěstí!