Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


středa 3. listopadu 2010

Čas nákupů

Zdá se, že nám příroda nadělila překrásný podzim, aby nám vynahradila letošní nevydařené jaro. Dnes jsem si připomněla, že stejně teplý říjen a začátek listopadu byl i před pěti lety. Tenkrát mi lékaři konečně dovolili vstát z lůžka a já jsem mohla vyrazit na procházky pochlubit se "světu", jak mi narostlo bříško. Na poslední chvíli jsme jeli nakoupit všechno potřebné, abychom nachystali domácnost pro miminko. Bylo to krásné období vyplněné těšením se na naši malou princeznu...


Sárinčiny narozeniny se blíží a vánoční svátky jakbysmet. Čas nakoupit dárečky. Pro mne čas sváteční - chvíle, kdy obchod nebrázdím obvyklou trasou a neskládám zautomatizovanými pohyby potraviny do vozíku; chvíle, kdy nespěchám, nemusím jedním okem sledovat děti nebo netrpělivého:) manžela, věci si prohlížím, zkouším a přemýšlím, zda právě toto udělá obdarovaného/nou št'astným/nou. Nejde nepřiznat, že necítím na jazyku příchut' hořkosti a nederou se mi slzy do očí, když míjím regály s panenkami, kuchyňkami, minidomečky a všemi těmi úžasnými holčičími hračkami...a mířím k sekci hraček určených pro děti do věku tří let....Pro Kubíčka se nakupuje stále dobře, ale obdařit Sárinku něčím, co jí udělá radost, čím se zabaví nebo jí bude k užitku, a přitom to bude dostatečně bezpečné... to je úkol věru nelehký... Ale ta radost, kterou pak z dárečků má, je pro nás o to větší a cennější.

A co děti? I ony jsou št'astné, že je krásně a že je bereme do přírody.
 Házení kamínků do vody Kubíska asi nikdy neomrzí.

Kubíček i nadále nemůže odolat "výzvám" vypínačů - ve dne svítíme, v noci chodíme potmě a aby toho nebylo málo, zjistil, že i termostat se dá "ovládat"... Dalších slov k tomuto tématu zajisté zapotřebí není...:)
Co dál? Nesmírně se zaraduje pokaždé, když uvidí cokoli uklizeného, poskládaného nebo jinak upraveného - úžasná příležitost se zabavit a změnit to - bere jednu věc po druhé a s potěšením je hází přes rameno za sebe. A abych nezapomněla - dnes byl pochválen asistentkou Martinou - rychle pochopil navlékání velkých korálků a vedl si při této činnosti velmi zdatně. Náš malý šikulka.

Sárinka je stále stejná princezna, se kterou se musí jednat velmi opatrně a obezřetně, ale pak nám tuto snahu oplácí úsměvem a dobrou náladou. A dokáže nás i pobavit - nedávno se jí  podařila říct další perlička: "Maminka vysáujing." Rozuměj : spojila sloveso vysávat s anglickou koncovkou - ing (vacuuming) :))

Žádné komentáře: