Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


čtvrtek 2. září 2010

Nemoc

Sárinka je již bez horeček, ale vypadá velmi utrápeně a značně pohuble. Aby taky ne. Již čtvrtý den nic nejí a nepije. Důvod již známe - jde o aftovou angínu. Mandle, celou dutinu ústní a už i rty má posety hnisavými fleky. CRP hodnoty prokázaly, že onemocnění není virového původu, takže užívá antibiotika (Ospen - sirup), afty potíráme gentionovým roztokem a nutíme ji cucat Orofar. Nevíme, jestli jde o náhodu, nebo to nějak blíže souvisí s infekcí v ústech, ale trápí ji též hnisavá ložiska pod kůží kolem nehtů na rukou. Chtěla jsem se na to zeptat pediatričky, ale Sárinka v ordinaci předvedla takové divadlo, že jsem si ani nevzpomněla. Měla jsem plné ruce práce, aby sestřičce nezničila přístroj na zjišt'ování hodnot CRP a nepozhazovala všechny zkumavky. Paní doktorka byla velmi vstřícná, dovolila nám odejít do herničky a vše podstatné mi vysvětlila až tam, protože v ordinaci jsem neslyšela půl slova. Zdá se, že Sárinka "snědla" nějaký bacil (poslední dobou jsme více navštěvovali hřiště), který by za normálních okolností způsobil třeba jen opar, ale zřejmě měla oslabenou imunitu, proto nastala taková mohutná reakce.

Vzhledem k jejímu věku, výšce a váze není pravděpodobné, že by si  její zdravotní stav vynutil hospitalizaci na infekčním oddělení kvůli dehydrataci, ale u menších dětí se to stává.

Je až s podivem, ale Kubísek je v pořádku. Máme hlídat, aby nepřišel do kontaktu s věcmi po Sárince, ale sami víte, že je nereálné něco takového uhlídat. Poslední dny je tak trochu vydán "napospas" sám sobě, nebot' veškerý náš čas a energii "spotřebovává" Sárinka. Už si zvykl, že ji musím stále chovat a uklidňovat, takže už ani nežárlí.

V tuhle chvíli si nepřejeme nic jiného, než aby se Sárince udělalo lépe a naše domácnost se dostala zpět do "zajetých" kolejí.

Žádné komentáře: