Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


pátek 2. července 2010

Druhé a sedmé přikázání

Všichni se cítíme se o poznání lépe, a tak jsem navečer vzala děti na zahradu. Kubíček se v (nejen) těchto prostorách projevuje jako pravý "Sanfilípek", který repektuje a ctí druhé a sedmé přikázání ze dvanácti, které jsem našla ve zpravodaji Společnosti pro MPS.

"Sleduj terén bystrým zrakem ostříže. Za otevřenými (i zavřenými - má pozn.) dveřmi či vrátky najdeš plno tajemného a hlavně zakázaného dobrodružství."

"Nepromarni ani jednu příležitost k průzkumu svého okolí a ochutnej cokoliv, co je v dosahu. Brzy poznáš, že i ten nejhouževnatější list, nejskřípavější sousto hlíny, nejrozčvachtanější potrava pro psy je mnohem chutnější než sebevíc voňavější obsah tvého sáčku na svačinu."

Jinými slovy nikdy nezapomene zkontrolovat, zda jsme náhodou nezapomněli zamknout branku a bránu, sní každý květ, který na zahradě vykvete a očeše a otrhá každý keř dříve, než na něm cokoli stačí uzrát. V tyto dny se terčem jeho útoků stává keř červeného rybízu. (Nutno podotknout, že za poslední dva dny, kdy Kubíček doma marodil, už dozrál. )

Kolik plotů, plotků, vrátek a zábran budeme muset ještě pořídit a nainstalovat?
(Nebo že by Kubíček věděl, kolik vitamínu C tyto kuličky nabízí?)
 

Žádné komentáře: