Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


neděle 27. června 2010

Dobrý pocit, ale...

Příchod léta, mého nejoblíbenějšího ročního období, nabízí rozmanitější možnosti využití času. Dětem se proto snažíme  (a nejen my) obohatit dny o zážitky, které k létu neodmyslitelně patří. Dnes se jich "sešlo" několik.

Dopoledne za dětmi přijela babička Hanka. Přivezla s sebou časopis s princeznami a nově opravený potah na zahradní houpačku. Sešila a spravila jej, jak nejrychleji mohla, protože ví, že houpačka je oblíbeným Sárinčiným místem. Nechtěla ji připravit o radost z houpání ani o den déle.

Zatímco se děti těšily z babiččiny přítomnosti, my jsme jim na zahradě nachystali jiné letní překvapení - postavili jsme stan, nafoukli bazén, navečer pak udělali táborák.

Také člověk mému srdci nesmírně milý, má dlouholetá kamarádka, jež odpoledne přijela k našemu bydlišti jak nejblíže okolnosti dovolovaly, přivezla dětem knížky s jejich oblíbenými motivy, DVD a panenku Popelku, ušitou z látky a vlastně i na "míru" naší Sárince, která ji může žmoulat a přitom si neublížit. Děkujeme!

Těší nás pocit z toho, že děti prožily den bohatý na zážitky, den vyplněný spoustou malých i větších radostí. Ale dostavily i pocity frustrace.... Spokojenost dětí se dnes nezdá přímo úměrná našemu vynaloženému úsilí (a únavě, která se dostavila).... Že bychom se snažili až příliš ?

Žádné komentáře: