Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


pátek 28. května 2010

Školačka & Malí voliči


Sárinka ráno vstala, zadívala se na Krtka s aktovkou na zádech a lízátkem v ruce, kterého má nalepeného na dveřích a pronesla: "Až do školy, číst, počítat." Vzpomněla si na to, že jsem jí kdysi často povídala o škole a obvykle jsem začínala větou:" Až budeš chodit do školy, budeš mít na zádech aktovku...., paní učitelka tě naučí číst, psát, počítat......" Bylo moc krásné, že si Krtkovu aktovku spojila se školou a taky, že si mé povídání pamatuje. Na druhou stranu to byl moment strašně smutný.

Odpoledne jsem ji ustrojila do zástěrky a hrály jsme na školu - četla jsem jí pohádky, procvičovaly určování barev a tvarů, malovaly jsme. Vzorná školačka!!

Malí voliči

Děti nám "pomáhaly" volit - Kubíček se rozběhl za tátou, který se šel "schovat" za plentu, a pak měl ohromnou radost, že může vykukovat  a volat na komisi "Ahoj!" :)  Sárinka zas pomáhala hodit mou obálku do urny. Ráda strká dopisy do poštovních schránek (má to nakoukané od Pejska a Kočičky, jak psali dětem psaní), takže si asi myslela, že jsme na poště:)) Za pomoc dostali bonbóny, takže odcházeli spokojení. Foto - že by si ti naši budulínci dělali starost z výsledků voleb?:)

Žádné komentáře: