Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


čtvrtek 27. května 2010

Klíšt'ata X Betadine


Ráno proběhlo ve spěchu - rychle obléknout děti, Sárince udělat culíky a jede se. V 7:10 už děti řádily v herničce u pediatričky. Velmi se jim líbí - hlavně dětský domeček.

Příští týden čeká děti kontrola lékaři ÚDMP. Absolvují drobná vyšetření jako SONO bříška, ECHO srdíčka apod. Myslíme, že to bude pro ně dost náročný den, a tak jsme rozhodli, že kontrolní odběry krve jim necháme udělat v předstihu a výsledky přivezeme s sebou. Při odběrech byli oba velmi stateční, neuronili ani slzu.

Návštěvu u lékařky jsem využila také ke konzultaci jednoho "sezónního" problému - jak na klíšt'ata? Již minulý týden jsme klíště našli Kubíčkovi v podpaží a zjistili jsme, že na tyto situace nejsme připraveni. Měli jsme štěstí, že letošní klíšt'atovou premiéru jsme absolvovali s méně bojovným Kubíčkem. Hned na druhý den jsme koupili repelent Diffusil pro děti, který lze aplikovat na kůži i na oblečení. Asi ani Diffusil je neochrání pokaždé a úplně, proto mi paní doktorka poradila aplikovat desinfekční roztok Betadine (sprej) přímo na přisáté klíště, nechat 15 min působit a pak jej zkusit kleštičkami na klíštata vyjmout. V případě, že nebudeme úspěšní, postříkat ho ještě několikrát a po chvíli to zkusit znovu. Pokud se mezi tím klíště "ztratí", nemám se strachovat, že je živé někde v koberci:) (To byl můj dotaz:)) Několikerá dávka jodového roztoku prý klíště určitě usmrtí. Naprosto nevhodné je klíště natírat sádlem nebo jakýmkoli jiným masným prostředkem, začne se dusit a pokud by bylo infikované, začne okamžitě vypouštět např. bakterii borelie. Takže to vypadá, že zvolení správného způsobu ošetření nám může ušetřit spoustu starostí.

Žádné komentáře: