Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


středa 12. května 2010

"Foukej!" "Kopej! Gól!" & Naše povídalkaBez dlouhého vysvětlování Kubíček pochopil "princip", na jakém se z bublifuku vytvoří bublinky. Stačilo mu ukázat, kam má foukat. Měl ze sebe radost a já taky. (Sárinka ten koncept nikdy nepochopila, místo foukání strkala bublifuk do pusy.) Foukání jej zjevně baví, na zahradě sfoukává odkvetlé pampelišky.

Babička Marie přivezla o víkendu dětem nové míče, a tak se je snažím motivovat ke hře. "Udělej KOP," volám na Kubíka a Sárinku. Sárinka si svůj míč raději prohlíží, vždyt' je na ní její oblíbená víla Tinkerbell :), ale Kubík kope, dokonce mi nahrává.

Je krásné vidět, jak se Jakub učí novým věcem, že stále dokáže pochopit princip hry - byt' jednoduché.

Naše povídalka

Zdá se nám, že je Sárinka víc komunikativní než tomu bylo před nedávnem. Jsou to střípky, drobnosti, ale dělají nám radost. Např. občas použije jednoduchou větu k vyjádření přání nebo komentování nějaké činnosti, nebo prostě jen víc vyžaduje naši pozornost a chce, abychom jí zpívali, říkali básničky a četli. S tím ale souvisí její nespokojenost až vzteklost, když se začneme bavit spolu (nebo s někým jiným) a nevěnujeme jí veškerou pozornost. 


Žádné komentáře: