Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


sobota 10. dubna 2010

Přátelé ze Slovenska


Dnes k nám přijela velmi milá návštěva - přátelé ze západního Slovenska. Naše přátelství s nimi je svým způsobem výjimečné - vídáme se jen zřídka (tak 1-2x ročně), o to více nás sbližují zážitky a zkušenosti z minulosti, z našeho seznámení na neobvyklém místě a za neobvyklých okolností a v neposlední řadě fakt, že naše a jejich děti jsou věkově téměř rovnocenné. Vašík se narodil o čtyři dny dříve než Sárinka a Emmička přesně o čtyři měsíce dříve než Kubík.
I přes dnešní typicky aprílové počasí, kdy pršelo, padaly kroupy a svítilo sluníčko, jsme dopoledne zvládli rozdělat oheň, proběhnout se po zahradě, ogrilovat maso a zeleninu, zmoknout a odpoledne jsme pak zase stihli procházku po naší obci, navštívit místní hřiště a navzájem si sdělit vše, na co v e-mailech není prostor.

Samozřejmě že byly děti po takové návštěvě vyčerpané, ale celkově ji zvládly dobře. Sárinka usnula již v 19.40 v rekordně krátkém čase.

Čas strávený s touto "světoběžnickou" rodinou je vždy velmi příjemný, obohacující a inspirující. Velmi si ceníme jejich návštěvy i z toho důvodu, že k tomu, aby s námi strávili cca 9 hodin, za námi procestují čas jen o třetinu kratší. Chápou, že v našem domě zatím není místo na přespání pro celou rodinu, ale věřím, že jednou jim ten prostor budeme moci nabídnout.

Milá Radko a Davide, děkujeme za všechno! A at' děti trénují "The sailor went to ..." :)

Žádné komentáře: