Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


pondělí 8. března 2010

Stereotypy
Poslední dobou si u Sárinky všímáme jistého stereotypního chování. O tom, že neustále vyžaduje "džusík" (to je pro ni voda ochucená citronem), jsem už psala. Její "žízeň" se zvětšuje s blížícím se večerem, a tedy se zvětšující se únavou. Pak si vynucuje svoje pitíčko cca každých pět minut (i častěji).

Novějším stereotypem je ale její záliba ve věcech, které se při pohybu nějak třepetají. Např. stužky, nafukovací balónky nebo telefonní sluchátko se šnůrkou.... i proto miluje pobíhat po domě s maňáskem Fanynky z Kouzelné školky - té se zase při pohybu natřásají zelené copánky a taky nožičky. Nejčastěji se k této "činnosti" uchyluje po jídle, hlavně po obědě. Nají se (jí strašně rychle, takže je vždy první) a pak pobíhá po kuchyni s Fanynkou s tím, že s ní tancuje :)
Další "novinkou" je běhání po domě s ručníky nebo osuškami. Z této její aktivity příliš nadšení nejsme - neustále si je přišlapuje a padá o to častěji. A když jich ve chvilce rozhází po podlaze víc, tak o ně zakopává i Kubík.

Každopádně nejoblíbenější činností je hra na xylofon. Ráda si k tomu zpívá a nutí i nás, abychom se přidali:) Dnes odpoledne se jí podařilo usnout, po vzbuzení byla ve velmi dobrém rozmaru, a tak hrála skoro půl hodiny (viz. foto)

Žádné komentáře: