Sára a Jakub

Vítejte na naší cestě životem, kterou nám zkřížila smrtelná nemoc zvaná mukopolysacharidóza III. typu.
Vítejte v Holandsku....


neděle 28. února 2010

Změna k lepšímuJe zřejmé, že Kubíčkův vývoj ještě není ve fázi zástavy či regrese.
Z toho máme samoržejmě velkou radost. Poslední dobou totiž pozorujeme, že se mu zlepšilo sociální chování. I tento víkend toho byl důkazem.
V sobotu dopoledne nás navštívila paní Marie bydlící nedaleko. Nedávno se o naší rodině dozvěděla, přečetla si web. stránky a chtěla naše děti poznat. Velmi milé!  Děkujeme za návštěvu i za nabídku pomoci v případě potřeby. Kubík se nejdříve styděl, po chvíli však na její snahu o navázání kontaktu reagoval velmi dobře, ukazoval jí masku, kterou jsme vyrobili den před tím, hrál s ní fotbal, skákal po matraci :) Sárinka její přítomnost nebo výzvy ke hře ignorovala. Návštěvu si však uvědomovala, později byla rozladěná, chvíli plakala, vyžadovala svůj klid. Obvyklá reakce.
Odpoledne se Kubík dobře bavil na oslavě jeho kamarádů. Nevadila mu velká společnost, množství pobíhajících dětí, ani hluk. S dětmi si sice nevěděl "rady", kontakt nenavazoval, ale zvědavě je sledoval, což je taky prima. O to víc se zajímal o každý kočárek a chtěl vidět "mimi". Do jednoho kočárku začal dokonce házel balónky, asi nechtěl, aby miminko přišlo o narozeninovou zábavu:) Nejvíce ho zajímaly pinpongové pálky, a tak si pinkal s nafukovacími balónky. Vrcholný "úlovek" se mu podařil těsně před našim odchodem - všiml si, že některé z dětí odložilo mikrofon, tak toho okamžitě využil a snažil se napodobovat "moderování". Na oslavě vydržel celou hodinu, takže celkově nám udělal radost.
Sárušku musel Martin po prvních 5ti minutách z oslavy odvést, bála se a plakala, po půl hodině se vrátili a už to bylo lepší.  Běhala s balónky a házela je do branky, kterou našla v koutě. Takže i ona se na chvíli zabavila, což je skvělé.  
I dnes, kdy nás navštívili kamarádi od Prahy, se děti chovaly dobře. Kubíček byl sice unavený, ale nevyváděl a díval se na Elmo's world.

Žádné komentáře: